MD İLKE GRUP, KOCAELİ’deki YAPILANMASINI TANITTI

Türkiye’nin 7 bölgesinde iş adamlarına ve meslek mensuplarına vergi sorunlarının çözümünde danışmanlık hizmeti veren MD İlke Grup

bünyesindeki şirketler, il temsilcileri ve çözüm ortakları Kocaeli’deki yapılanmasını kamuoyuna tanıttı. Toplantıya MD İlke Grup Genel Koordinatörü Cansu Zengin, Kocaeli Büro Yöneticisi Nuran Aşık, SMMM Canan Yaş ve çok sayıda davetli katıldı. 2014 yılından sonra hizmetlerini ülke geneline yayma kararı alan MD İlke Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Danış, “Son yıllarda artan vergi incelemeleri ve bu incelemelere bağlı olarak ortaya çıkan vergi davaları ile Vergi Kanunlarına muhalefet suçlamasıyla Asliye Ceza Mahkemelerinde oluşan davalar sektörümüzün önemini artırdı. Grubumuz hem sektörünün ticari yaşamdaki önemini hem de verdiği hizmetin mükellefin iş hayatında oluşturacağı etkilerin bilinciyle yapılanmasını en ince ayrıntılarıyla planlayarak hizmete sunmaktadır” dedi.

SORUNSUZ BİR TİCARİ YAŞAM

Otel Asya’da düzenlenen programda MD İlke Grup’un faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Danış, yıllık dava oranlarının 300’ün altına düşmediğine dikkat çekerek, “Grubumuz hem sektörünün ticari yaşamdaki önemini hem de verdiği hizmetin mükellefin iş hayatında oluşturacağı etkilerin bilinciyle yapılanmasını en ince ayrıntılarıyla planlayarak hizmete sunmaktadır. MD İlke; mükelleflerin sorunsuz bir ticari yaşam sürmeleri için vergi ve ticari sorunlarının her aşamasında uzman kadrosu, temsilcileri ve çözüm ortaklarıyla verdiği danışmanlık hizmetiyle sorunların çözümünde önemli bir rol oynamaktadır” diye konuştu.

“MÜKELLEFİMİZİN KÂBUSU OLMAKTAN ÇIKACAK”

Vergi İncelemelerine Danışmanlık, Vergi Davalarına Danışmanlık, Önleyici Danışmanlık bölümlerinde hizmet verdiklerini ifade eden Danış, Kocaeli’nin hizmetleri açısından önemine de değinerek, “İlimiz, konumu ve sanayi sektöründe öncü firmaların yapılandığı, ülke ekonomisine yön veren Organize Sanayileri sınırları içinde bulundurması nedeniyle sektörümüz ve grubumuz için önemlidir. İlimiz vergi ihtilaflarının çok yaşandığı sektörlerin merkezi halindedir. Çünkü ilimiz sınırları içinde bulunan sanayi ve organize sanayi bölgelerinde imalat, ihracat, ithalat ve girdileri çok olan firmaların oranı oldukça yüksektir. grubumuz mükelleflerimize hizmet vermek amacı ile ilimizde temsilcilik bürosunu açmıştır. grubumuza bağlı şirketler, temsilciler, çözüm ortaklarımızla birlikte ilimiz mükelleflerine hizmete hazırız. Artık vergi incelemeleri ve vergi davaları mükellefimizin kâbusu olmaktan çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Add a Comment

Your email address will not be published.