MD İLKE GRUP KOCAELİ’de BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

MD İLKE Mali ve Ticari Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi’nin kurucusu Mehmet Danış, KOCAELİ’de düzenlediği bilgilendirme toplantısında basın mensuplarına, MD İLKE’nin kuruluş amacı ve faaliyetleri ilgili açıklamalarda bulundu.

MD İLKE GRUP MD İLKE Mali ve Ticari Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi’nin kurucusu Mehmet Danış; MD İlke Grup bünyesindeki şirketler, il temsilcileri ve çözüm ortakları ile birlikte ülkemizin 7 bölgesinde vergi sorunları için mükelleflerimize danışmanlık hizmeti vermektedir. Grubumuz 2014 yılından sonra hizmetlerini ülkemiz geneline yayma kararı aldığında mükelleflerimiz tarafından bu kadar kabul göreceğimizi düşünmemiştik. Ancak son yıllarda artan vergi incelemeleri ve bu incelemelere bağlı olarak ortaya çıkan vergi davaları ile Vergi Kanunlarına muhalefet suçlamasıyla Asliye Ceza Mahkemelerinde oluşan davalar sektörümüzün önemini artırmıştır. Grubumuz hem sektörünün ticari yaşamdaki önemini hem de verdiği hizmetin mükellefin iş hayatında oluşturacağı etkilerin bilinciyle yapılanmasını en ince ayrıntılarıyla planlayarak hizmete sunmaktadır.
MD İlke; mükelleflerin Sorunsuz Bir Ticari Yaşam sürmeleri için vergi ve ticari sorunlarının her aşamasında uzman kadrosu, temsilcileri ve çözüm ortaklarıyla verdiği danışmanlık hizmetiyle sorunların çözümünde önemli bir rol oynamaktadır. MD İlke Grubun verdiği hizmetlerden bazıları; Vergi İncelemelerine Danışmanlık Hizmetleri; Vergi incelemeleri konusu itibariyle özellik arz eden, yapılan incelemenin türüne göre belge ve bilgi sunumlarında dikkat isteyen, verilecek her ifade ile sunulacak her belgenin lehte veya aleyhte sonuçlar doğuracağı bir konudur. Bu nedenle mükelleflerin vergi incelemelerine gerekli önemi göstermeleri gerekir. Çünkü vergi davalarının kazanılmasında iyi bir vergi incelemesi sonucunda hazırlanan raporun ve sunulan belge-bilginin payı büyüktür. İşte MD İlke Grup; bu bilinçle vergi incelemelerinin her türünde sektör ve incelemenin yapısına göre kadrolarınca hazırlanan bilgi-belgeler ışığında Vergi İncelemelerine Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır. Vergi Davalarına Danışmanlık Hizmeti; Vergi davaları açılışı ve konusu bakımından farklılıklar arz eden, dava dilekçesinin hazırlanmasından, temyiz – itiraz aşamalarının sonuna kadar ciddi bir takip isteyen, yerinde müdahaleler gerektiren bir hizmet zincirini içerir.

MD İlke Grup; davanın her aşamasında oluşan gelişmeleri yakından takip ederek ek belge – bilgi sunumları ile davaya müdahale etmektedir. Grubumuzun hizmet politikası fayda-maliyet denklemi üzerine kurduğundan vergi davalarında KAZANMAYA ENDEKSLİ bir ücretlendirmeyi uygulamaktadır. Kazanılmayan, mükellefe fayda sağlanılamayan vergi davalarına verdiği danışmanlıklardan ücret talep etmemektedir. MD İlke Grup; vergi davalarında “Kazanılamayacak Dava Yoktur; Eksik Çalışılmış, Özen Gösterilmemiş Dava Vardır.” Bakışı ile danışmanlık hizmeti vermektedir. Önleyici Danışmanlık Hizmeti; MD İlke Grup tarafından sektöre sunulan bir hizmettir. Geçmiş ya da cari dönem işlemlerinin ve belgelerinin Vergi Hukuku, Ticaret – Borçlar Hukuku kapsamında incelenip, görülen hataların revize edildiği bir hizmettir. Bu hizmetle mükellef vergi incelemelerine y ada hukuksal anlamda yaşayacağı sorunlarının önlemini almaktadır. Mükellefler bu hizmetle vergi incelemeleri ve sorunları için bir nevi koruma altına alınmaktadır. MD İlke Grup tarafından sunulan bu hizmet; imalat, ithalat ve ihracat firmaları ile mal-hizmet girdileri çok olan firmalar tarafından talep edilmektedir. İlimizin Hizmetimiz Açısından Önemi; İlimiz, konumu ve sanayi sektöründe öncü firmaların yapılandığı, ülke ekonomisine yön veren Organize Sanayileri sınırları içinde bulundurması nedeniyle sektörümüz ve grubumuz için önemlidir. İlimiz vergi ihtilaflarının çok yaşandığı sektörlerin merkezi halindedir. Çünkü ilimiz sınırları içinde bulunan sanayi ve organize sanayi bölgelerinde imalat, ihracat, ithalat ve girdileri çok olan firmaların oranı oldukça yüksektir. Grubumuz mükelleflerimize hizmet vermek amacı ile ilimizde temsilcilik bürosunu açmıştır. Grubumuza bağlı şirketler, temsilciler, çözüm ortaklarımızla birlikte İLİMİZ MÜKELLEFLERİNE HİZMETE HAZIRIZ. Artık vergi incelemeleri ve vergi davaları mükellefimizin kâbusu olmaktan çıkacaktır. Çünkü MD İlke mükelleflerimize ticari yaşamlarının her anında hizmet vermekten büyük bir onur duyacaktır. Sorunsuz Bir Ticari Yaşam için KOCAELİ İLİMİZDEYİZ. ‘dedi…  
Mehmet DANIŞ Kimdir? Konya ilinin Akören ilçesine bağlı Alan köyünde 19.08.1961 tarihinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Konya ilinin Çumra ilçesinde tamamladıktan sonra 1978 yılında Konya Ticaret Lisesinden, 1985 yılında da Karadeniz Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. Askerliğini, Ankara Zırhlı Birlikler Okulu ve Tümen Komutanlığında 1986-1987 yıllarında Tank Asteğmen olarak yapmıştır. Askerlik bitiminde okul yıllarında olduğu gibi kendisine mesleği sevdiren babası Bekir DANIŞ ile birlikte muhasebe mesleğine devam eden DANIŞ; 1988 yılında Maliye Bakanlığına bağlı birimlerde görev almış, daha sonra memuriyet hayatını İçişleri Bakanlığı’na bağlı birimlerde 1994 yılına kadar sürdürmüştür. 1994 yılında istifa ederek özel sektöre DENETÇİ – MÜFETTİŞ olarak geçmiştir. 2001 yılında özel sektördeki görevinden ayrılarak Mali ve Ticari Danışmanlık görevine önem vermiştir. Muhasebe mesleğine 3 kuşak hizmet veren bir ailenin 2 nci kuşak temsilcisi olan DANIŞ’ ın 3 oğlu 3 ncü kuşak temsilcisi olarak mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir.  Mehmet DANIŞ 4 çocuk babası olup İstanbul ilinde yaşamaktadır.

Add a Comment

Your email address will not be published.